Користимо "колачиће" како би побољшаљи употребљивост интернет сајта. Уколико наставите коришћење интернет странице, Ви прихватате услове коришћења. Више информација
08. 12. 2010.
Данас је свечано обележен почетак твининг пројекта измедју Управе царина Србије и Управе царина Француске, а који је подржан од стране делегације Европске уније.
Овим пројектом, који је финансирала ЕУ износом од 1,4 милиона евра, рад Сектора за контролу примене царинских прописа Управе царина Србије у области анализе ризика, управљања ризиком и накнадних контрола биће усклађен са европским стандардима.
У реализацији пројекта који ће трајати 18 месеци, партнер Управи царина Србије биће Управа царина Француске. Идеја је да Управа царина Француске пренесе своја искуства и помогне Управи царина Србије у развоју административних капацитета и ускладјивању са стандардима ЕУ, а пре свега у области анализе ризика, управљања ризиком и накнадних контрола.
Циљ пројекта је побољшање ефикасности царинских контрола, како на границама, тако и унутар царинског подручја, као и успостављање ефективнијег система накнадних контрола и бољу наплату прихода. Очекује се да ће пројекат позитивно деловати на смањење злоупотреба, као и да ће довести до повећања наплаћених дажбина.
Овом приликом присутнима су се обратили г. Миодраг Дјидић, државни секретар из Министарства Финансија, г. Франçоис-Xавиер Дениау, амбасадор Француске, г. Адриано Мартинс, заменик шефа Делегације Европске уније у Србији, г. Францис Боннет, заменик генералног директора Управе царина Француске и г. Слободан Николић, помоћник директора Управе царина Србије.
Упркос укидању граница у ЕУ, улога царине и даље је веома значајна. Царинске администрације држава чланица ЕУ годишње преконтролишу скоро 20% светског увоза, што износи више од две милијарде тона робе. Царински службеници су на првој линији борбе против кривотворења робе, али и контроле наплате ПДВ-а и акциза.
Овај твининг пројекат је само један део свеобухватног програма предприступне помоћи (ИПА) Европске уније Управи царина Србије, укупне вредности од 8.9 милиона евра.
Пријавите корупцију
Пријавите кршење прописа
Контакт форма