Користимо "колачиће" како би побољшаљи употребљивост интернет сајта. Уколико наставите коришћење интернет странице, Ви прихватате услове коришћења. Више информација
28. 06. 2016.
Милош Томић, в.д. директора Управе царина и Марко Чадеж, председник Привредне коморе Србије потписали су Споразум о сарадњи двеју институција, који ће унапредити размену информација и електронских докумената, олакшати и појефтинити пословање привредницима од 1. септембра.
Вршилац дужности директора Управе царина Милош Томић захвалио је ПКС на успешној сарадњи која траје дуги низ година и истакао да је споразум круна разговора започетих још 2013. године, са циљем да се креира амбијент за пословање у којем ће привреда једноставније функционисати.„Ово је први споразум који Царина потписује са једном националном асоцијацијом и уверен сам да ће допринети унапређењу општег пословног амбијента у Србији”, истакао је Томић и додао да Управа царина жели да буде сервис и партнер привреди.
Електронска размена информација и докумената између ПКС и Управе царина олакшаће, осавременити и убрзати пословање привредника, истакао је Марко Чадеж и указао да ће споразум, који је проистекао из врло конкретног и конструктивног рада две институције, обезбедити да привредници у електронској форми добијају уверење о домаћем пореклу робе, као и да од царине брже добију одговор по захтеву о поступку оплемењивања.
Председник ПКС најавио је да ће од 1. септембра привредницима, уз комплетну царинску тарифу у електронској форми, која лако може да се претражује, бити на располагању и око 20 потврда, уверења, мишљења И сертификата, које ће представници компанија моћи да добију у електронској форми, наручујући их из својих канцеларија. Уместо да долазе у Београд да би набавили одређени документ у папирној форми, захваљујући новом сету електронских услуга, биће им омогућено да избегну процедуре за које им је био потребан читав дан, објаснио је председник ПКС.
Привредна комора Србије годишње изда око 120.000 докумената, а у електронској форми биће доступне три групе потврда, уверења, мишљења и сертификата, међу којима је осам потврда и уверења за пословање у Србији, осам увозно-извозних докумената, као и електронски сертификати, прецизирао је Чадеж и напоменуо, да је овај пројекат, кроз конкретно инвестирање и рад на софтверским решењима подржала Немачка влада, односно ГИЗ – Немачка организација за међународну сарадњу.
Пријавите корупцију
Пријавите кршење прописа
Контакт форма