25. 02. 2020.

Подели:

Откривање нелегалне робе и ван граничних прелаза

 

Откривање нелегалне робе и ван граничних прелаза

Да се кријумчарима не стаје на пут само на граничним прелазима показују и резултати тзв. „дубинских“ и ванредних царинских контрола, чиме се спречава да нелегална, као и роба непровереног квалитета доспе на тржиште.

 

Током неколико претходних дана цариници су у самостално или у сарадњи са полицијом у околини Краљева, Димитровграда и Београда запленили различиту текстилну, техничку и прехрамбену робу.

 

Тако је 24. фебруара 2020. године у Матарушкој Бањи заустављен аутомобил „опел мерива“ крушевачких регистарских ознака, који је био дупке пун текстилне робе.

 

Због немогућности прегледа на лицу места возило је у пратњи саобрћајне полиције допраћено до испоставе у Краљеву, где је након детаљног прегледа утврђено да се у њему налази 55 мушких јакни „богнер“, без било какве пратеће документације.

 

Сличан случај догодио се 21. фебруара 2020. године када је код места Богутовац заустављен „BMW“ новопазарске регистрације, такође крцат џаковима и кесама са текстилно робом, за коју возач није имао никакву документацију.

 

Наком детаљног прегледа који је такође извршен у испостави Краљево, утврђено је да је реч о преко 220 комплета дечјих тренерки, које поред непоседовања одговарајуће документације повређују и право интелектуалне својине робне марке „бос“.

 

Истог дана је на путном правцу Димитровград-Пирот код села Гојин Дол заустављен аутомобил „рено лагуна“ пиротске регистрације, који је такође био пун робе страног порекла, без доказа о плаћеним увозним дажбинама.

 

Након што је допаћен и прегледан на прелазу Градина, испоставило се да је у њему било преко 100 различитих артикала: индукционих плоча за кување, баштенских столова, металних полица, хранилица за бебе, постељине, посуђа, прехрамбених и хемијских производа.

 

Контролом царинског складишта у Београду, 24. фебруара 2020. године, поред пријављене робе откривено је да се у њему налази и преко 2.000 непријављених пуњача за мобилне телефоне, као и око 200 различитих делова дечје гардеобе, обуће, торби и ранчева који повређују право робних марки „адидас“, „најк“, „поло“, „зара“, „прада“, „манго“ и других познатих брендова.