Користимо "колачиће" како би побољшаљи употребљивост интернет сајта. Уколико наставите коришћење интернет странице, Ви прихватате услове коришћења. Више информација
01. 12. 2015.
Влада Србије је усвојила Стратегију за подршку развоја малих и средњих предузећа, предузетништва и конкурентности, која предвиђа да би 2020. године требало да ради 350.000 малих и средњих предузећа и да се број запослених са садашњих 700.000 повећа на 950.000 Тренутно у Србији послује 315.000 малих и средњих предузећа, а како би се остварили ови циљеви Привредна комора Србије је у сарадњи са Министарством привреде, Министарством финансија – Управе царина уз логистичку подршку компаније DHL International, од окторбра ове године организовала низ радионица под називом „Развој предузетништва, ефикасније пословање и јачање конкурентности“. Девета, у низу радионица организована je у регионалној привредној комори Ваљева, 1. децембра 2015. године, а присутнима се на отварању том приликом обратио Зоран Марковић, председник РПК Ваљево. Након тога представници привредне заједнице Ваљева су имали прилику да се ближе упознају са свим предностима које подразумевају Нови компјутеризовани транзитни систем (НЦТС), мере које омогућавају поједностављене царинске процедуре, попут кућног царињења, поједностављења по фактури, као и статус овлашћеног привредног субјекта (ОПС), о чему су говорили Горица Вељовић, самостални саветник у Одељењу за транзит робе и Слободан Томић, начелник Одељења за царинске процедуре. О мерама финансијске подршке сектору малих и средњих предузећа које подразумевају пре свега јачање конкурентности привредних субјеката, унапређење њиховог пословања и интернационализацију, као и креирање нових радних места које би омогућиле инвестиције у опрему, говорила је Милица Затезало, саветник у Сектору за развој МССП у Министарству привреде. С обзиром на то да је основна идеја Привредне коморе Србије да буде сервис привреди уведене су и нове услуге за МССП, о чему је говорила Божана Јакшић, координатор Biznis info centra. Љиљана Станојевић, власница предузећа„Станојевић“ из Ваљева истакла је да су овакви програми врло битни за приватнике, а о великом интересовању говори чињеница да је поменуте радионице до сада пратило 450 представника привреде.
Влада Србије је усвојила Стратегију за подршку развоја малих и средњих предузећа, предузетништва и конкурентности, која предвиђа да би 2020. године требало да ради 350.000 малих и средњих предузећа и да се број запослених са садашњих 700.000 повећа на 950.000
Тренутно у Србији послује 315.000 малих и средњих предузећа, а како би се остварили ови циљеви Привредна комора Србије је у сарадњи са Министарством привреде, Министарством финансија – Управе царина уз логистичку подршку компаније DHL International, од окторбра ове године организовала низ радионица под називом „Развој предузетништва, ефикасније пословање и јачање конкурентности“.
Девета, у низу радионица организована je у регионалној привредној комори Ваљева, 1. децембра 2015. године, а присутнима се на отварању том приликом обратио Зоран Марковић, председник РПК Ваљево. Након тога представници привредне заједнице Ваљева су имали прилику да се ближе упознају са свим предностима које подразумевају Нови компјутеризовани транзитни систем (НЦТС), мере које омогућавају поједностављене царинске процедуре, попут кућног царињења, поједностављења по фактури, као и статус овлашћеног привредног субјекта (ОПС), о чему су говорили Горица Вељовић, самостални саветник у Одељењу за транзит робе и Слободан Томић, начелник Одељења за царинске процедуре. О мерама финансијске подршке сектору малих и средњих предузећа које подразумевају пре свега јачање конкурентности привредних субјеката, унапређење њиховог пословања и интернационализацију, као и креирање нових радних места које би омогућиле инвестиције у опрему, говорила је Милица Затезало, саветник у Сектору за развој МССП у Министарству привреде. С обзиром на то да је основна идеја Привредне коморе Србије да буде сервис привреди уведене су и нове услуге за МССП, о чему је говорила Божана Јакшић, координатор Biznis info centra. Љиљана Станојевић, власница предузећа„Станојевић“ из Ваљева истакла је да су овакви програми врло битни за приватнике, а о великом интересовању говори чињеница да је поменуте радионице до сада пратило 450 представника привреде.
Девета, у низу радионица организована je у регионалној привредној комори Ваљева, 1. децембра 2015. године, а присутнима се на отварању том приликом обратио Зоран Марковић, председник РПК Ваљево.
Након тога представници привредне заједнице Ваљева су имали прилику да се ближе упознају са свим предностима које подразумевају Нови компјутеризовани транзитни систем (НЦТС), мере које омогућавају поједностављене царинске процедуре, попут кућног царињења, поједностављења по фактури, као и статус овлашћеног привредног субјекта (ОПС), о чему су говорили Горица Вељовић, самостални саветник у Одељењу за транзит робе и Слободан Томић, начелник Одељења за царинске процедуре. О мерама финансијске подршке сектору малих и средњих предузећа које подразумевају пре свега јачање конкурентности привредних субјеката, унапређење њиховог пословања и интернационализацију, као и креирање нових радних места које би омогућиле инвестиције у опрему, говорила је Милица Затезало, саветник у Сектору за развој МССП у Министарству привреде. С обзиром на то да је основна идеја Привредне коморе Србије да буде сервис привреди уведене су и нове услуге за МССП, о чему је говорила Божана Јакшић, координатор Biznis info centra. Љиљана Станојевић, власница предузећа„Станојевић“ из Ваљева истакла је да су овакви програми врло битни за приватнике, а о великом интересовању говори чињеница да је поменуте радионице до сада пратило 450 представника привреде.
Након тога представници привредне заједнице Ваљева су имали прилику да се ближе упознају са свим предностима које подразумевају Нови компјутеризовани транзитни систем (НЦТС), мере које омогућавају поједностављене царинске процедуре, попут кућног царињења, поједностављења по фактури, као и статус овлашћеног привредног субјекта (ОПС), о чему су говорили Горица Вељовић, самостални саветник у Одељењу за транзит робе и Слободан Томић, начелник Одељења за царинске процедуре.
О мерама финансијске подршке сектору малих и средњих предузећа које подразумевају пре свега јачање конкурентности привредних субјеката, унапређење њиховог пословања и интернационализацију, као и креирање нових радних места које би омогућиле инвестиције у опрему, говорила је Милица Затезало, саветник у Сектору за развој МССП у Министарству привреде.
С обзиром на то да је основна идеја Привредне коморе Србије да буде сервис привреди уведене су и нове услуге за МССП, о чему је говорила Божана Јакшић, координатор Biznis info centra.
Љиљана Станојевић, власница предузећа
„Станојевић“ из Ваљева истакла је да су овакви програми врло битни за приватнике, а о великом интересовању говори чињеница да је поменуте радионице до сада пратило 450 представника привреде.
Пријавите корупцију
Пријавите кршење прописа
Контакт форма