Користимо "колачиће" како би побољшаљи употребљивост интернет сајта. Уколико наставите коришћење интернет странице, Ви прихватате услове коришћења. Више информација
20. 12. 2018.
У Царинској лабораторији је 19. децембра 2018. године одржана основна теоријска и практична обука везана за ЦИТЕС Конвенцију и идентификацију дивљих врста, односно њихових делова, деривата и производа од истих.
Група за спровођење ЦИТЕС Ковнецније Министарства заштите животне средине је приказала методе које се користе за утврђивање да ли делови или деривати припадају угроженим дивљим врстама, односно, да ли одређени производи садрже угрожене дивље врсте.
У склопу практичног дела обуке коришћени су примерци угрожених дивљих врста који су били предмет царинских заплена, попут крзна и кожа угрожених дивљих животиња, али и експоната из Природњачког музеја у Београду.
Демонстриране су методе за детекцију правог и вештачког крзна дивљих мачака, видри, вукова, медведа, примата, лисица и других врста сисара, као и методе за детекцију праве и вештачке змијске и крокодилксе, шатуш шалова, слоноваче и сл.
Царинска лабораторија је овом приликом добила референтни материјал за будуће анализе, као што су дигитални снимци примерака који су физички приказани током обуке, дигиталне фотографија делова, деривата и производа великог броја угрожених дивљих врста.
Поред тога запослени у царинској лабораторији сада располажу кључевима за идентификацију и приручницима за вршење одређених анализа везаних за заштићене врсте, које користи велики број држава, где се ефикасно спроводе одредбе ЦИТЕС Конвенције.
Пријавите корупцију
Пријавите кршење прописа
Контакт форма