Користимо "колачиће" како би побољшаљи употребљивост интернет сајта. Уколико наставите коришћење интернет странице, Ви прихватате услове коришћења. Више информација
09. 10. 2014.
Током шестомесечног тренинга предвиђеног првенствено за преко 500 службеника задужених за спровођење CITES конвенције у Републици Србији, осим представника Министарстава пољопривреде и заштите животне средине Републике Србије и Министарства пољопривреде Мађарске, обуку су прошли царински службеници и представници граничне полиције.
Учеснисци су имали прилику да се упознају са праксом у Европској унији о чему су говорили стручњаци за поменуту област из Немачке, Чешке Републике, Италије, Шпаније, Португалије и Пољске.
Достизање стандарда Европске уније у области очувања природе је од значаја за Републику Србију у процесу европских интеграција обзиром да то директно доприноси заштити угрошених врста и очувању биолошке разноврсности на локалном, регионалном и глобалном нивоу.
Илегална трговина угроженим врстама представља четврти по реду облик илегалне трговине по обрту незаконито стеченог новца, после илегалне трговине наркотицима, људима и фалсификованим производима.
Поред директног угрожавања природних ресурса, незаконита трговина дивљим врстама представља озбиљну претњу за опште поштовање закона, одрживи развој, безбедност, политичку стабилност, економију, извор издржавања локалног становништва и очување културног наслеђа.
У циљу што ефикаснијег реаговања и ефикасне контроле легалне трговне као и спречавању и адекватном санционисању илегалне трговине дивљим врстама неопходно је активно учешће свих служби надлежних за контролу промета људи и робе, попут царинске службе, МУП и граничних инспекцијских служби.
Пријавите корупцију
Пријавите кршење прописа
Контакт форма